Camara Bullet HDCVI 2MP 2.8mm FHD 1080P IP67 Plastico Dahua DH-HAC-HFW1200THN-I4-0280B-S5
DH-HAC-HFW1200THN-I4
CAMARA BULLET FHD / 2.8MM / 2MP 1080P, IP67, PLASTICO  DH-HAC-HFW1200THN-I4-0280B-S5
S/.89,00
Impuestos incluidos
Cantidad
Agotado
Aceptamos Yape Plin | Tarjeta Visa Mastercard | Transferencia BCP BBVA Banco de la Nacion
Descripción
Camera
Image Sensor
1/2.7 inch CMOS
Effective Pixels
1920(H)×1080(V), 2MP
Scanning System
Progressive
Electronic Shutter Speed
PAL: 1/25s–1/100000s
NTSC: 1/30s–1/100000s
S/N Ratio
>65dB
Minimum Illumination
0.02Lux/F1.9, 30IRE, 0Lux IR on
Fill Light Working Distance
40 m (131.2 ft)
IR On/Off Control
Auto; manual
IR LED Number
1
Pan/Tilt/Rotation Range
Pan: 0°–360°
Tilt: 0°–180°
Rotation: 0°–360°
Lens
Lens Type
Fixed-focal
Mount Type
M12
Focal Length
2.8 mm; 3.6 mm; 6 mm
Max. Aperture
F1.9
Field of View
2.8 mm: 119° x 101° x 54°
(diagonal x horizontal x vertical)
3.6 mm: 100° x 84° x 45°
6 mm: 60° x 56° x 30° (diagonal x horizontal x vertical)
Iris Type
Fixed iris
Close Focus Distance
2.8 mm: 0.5 m (1.7 ft)
3.6 mm: 0.8 m (2.6 ft)
6 mm: 2 m (6.6 ft)
DORI Distance
Lens
Detect
Observe
Recognize
Identify
2.8 mm
38.6 m (126.6 ft)
15.4 m (50.5 ft)
7.7 m
(25.3 ft)
3.9 m
(12.8 ft)
3.6 mm
49.7 m (163.1 ft)
19.9 m (65.3 ft)
9.9 m
(32.5 ft)
5 m
(16.4 ft)
6 mm
82.8 m (271.7 ft)
33.1 m (108.6 ft)
16.6 m (54.5 ft)
8.3 m
(27.2 ft)
Video
Frame Rate
CVI: 1080P@25/30fps; 720P@25/30fps; 720P@50/60fps;
AHD: 1080P@25/30fps; 720P@25/30fps;
TVI: 1080P@25/30fps; 720P@25/30fps; 720P@50/60fps;
CVBS: 960H
Resolution
1080P (1920×1080); 720P (1280×720); 960H (960× 576/960×480)
Day/Night
Auto switch by ICR
BLC
BLC/HLC/DWDR
WDR
DWDR
White Balance
Auto; manual
Gain Control
Noise Reduction
2D NR
Smart IR
Yes
Electronic Defog
Yes
Mirror
Off/On
Privacy Masking
Off/On (8 area, rectangle)
Certifications
Certifications
FCC (CFR 47 FCC Part 15 subpartB, ANSI C63.4-2014)
UL (UL60950-1+CAN/CSA C22.2 No.60950-1)
Port
Video Output
Video output choices of CVI/TVI/AHD/CVBS by one BNC port
Power
Power Supply
12V ±30% DC
Power Consumption
Max 2.8W (12V DC, IR on)
Environment
Operating Temperature
-40°C to +60°C (-40°F to 140°F); <95% (non-condensation)
Storage Temperature
Protection Grade
IP67
Structure
Casing
Metal front cover+plastic main body+metal bracket
Camera Dimensions
240.7 mm × 90.7 mm × 90.4 mm ( 9.48" × 3.57" × 3.56" )