Camara Bullet HDCVI Lite 2MP 2.8mm IR60m IP67 Dahua DH-HAC-HFW1200TLMN-I6-A-0280B-S6
DH-HAC-HFW1200TLMN-I6-A
DH-HAC-HFW1200TLMN-I6-A - CAMARA BULLET 2MP - 2.8MM - HDCVI LITE - IR 60M - IP67  DH-HAC-HFW1200TLMN-I6-A-0280B-S6
S/.98,00
Impuestos incluidos
Cantidad
DISPONIBLE
Aceptamos Yape Plin | Tarjeta Visa Mastercard | Transferencia BCP BBVA Banco de la Nacion
Descripción
Camera
Image Sensor
2 MP CMOS
Max. Resolution
1920 (H) × 1080 (V)
Scanning System
Progressive
Electronic Shutter Speed
PAL: 1/25 s–1/100000 s
NTSC: 1/30 s–1/100000 s
Min. Illumination
0.01 lux@F2.0 (Color, 30 IRE)
0.001 lux@F2.0 (B/W, 30 IRE)
0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio
>65 dB
Illumination Distance
60 m (196.85 ft)
Illuminator On/Off Control
Auto
Illuminator Number
2 (IR light)
Angle Adjustment
Pan: 0°–360°
Tilt: 0°–90°
Rotation: 0°–360°
Lens
Lens Type
Fixed-focal
Lens Mount
M12
Focal Length
2.8 mm; 3.6 mm; 6 mm
Max. Aperture
F2.0
Field of View
2.8 mm: H: 102°; V: 60°; D: 129°
3.6 mm: H: 83°; V: 48°; D: 104°
6 mm: H: 47°; V: 27°; D: 54°
Iris Control
Fixed
Close Focus Distance
2.3 m (7.55 ft);
0.5 m (1.64 ft);
0.7 m (2.30 ft)
DORI Distance
Lens
Detect
Observe
Recognize
Identify
2.8 mm
41.4 m
(135.83 ft)
16.5 m
(42.13 ft)
8.3 m
4.1 m
3.6 mm
50.9 m
20.3 m
10.2 m
5.1 m
6 mm
95.1 m
38.0 m
19.0 m
9.5 m
Video
Video Frame Rate
CVI:
PAL: 1080p@25 fps;
NTSC: 1080p@30 fps;
AHD:
PAL: 1080p@25 fps;
NTSC: 1080p@30 fps;
TVI:
CVBS:
PAL: 960H;
NTSC: 960H
Resolution
1080p (1920 × 1080); 960H (960 × 576/960 × 480)
Day/Night
Auto(ICR)/Color/B/W
BLC
BLC; HLC; DWDR
WDR
DWDR
White Balance
Auto; Area white balance
Gain Control
Auto
Noise Reduction
3D NR
Illumination Mode
Smart IR
Mirror
Yes
Privacy Masking
Off/On (8 areas, rectangle)
Certification
Certifications
CE-LVD: EN 62368-1;
CE-EMC: EN 55032; EN 55035;
FCC: 47 CFR FCC Part 15, Subpart B
Port
Video Output
Video output choices of CVI/TVI/AHD/CVBS by one BNC port
Audio Input
One channel built-in Mic
Power
Power Supply
12 VDC ± 30%
Power Consumption
Max 4.9 W (12 VDC, IR on)
Environment
Operating Temperature
–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Operating Humidity
<95% (RH), non-condensing
Storage Temperature
Storage Humidity
<95% (RH), non-condensing
Protection
IP67
Structure
Casing Material
Metal front cover + plastic rear barrel + metal bracket
Product Dimensions
198.9 mm × 80.2 mm × 76.2 mm (7.83" × 3.16" × 3.00")